Najbardziej unikatowe zestawy LEGO®

Miłośnicy klocków Lego często poszukują najbardziej unikatowych zestawów do swoich kolekcji. Najrzadziej spotykane są zestawy sprzed lat oraz te, które oferowane były w ramach edycji limitowanej. Niestety, jakkolwiek nadają one kolorytu każdej kolekcji, są bardzo trudno dostępne i równie drogie.

Oto kilka najbardziej unikatowych, niemalże nieosiągalnych zestawów porządnych przez miłośników klocków LEGO®:

1. Złoty klocek LEGO
Jego unikatowość wynika z faktu, że 14-karatowy, złoty klocek był nagrodą za długoletni staż pracy w firmie LEGO. Otrzymali go wyłącznie współpracownicy, którzy pozostali wierni firmie przez 25 lat. Jeden z egzemplarzy został sprzedany na aukcji za 5 tysięcy euro. Możemy jednak przewidywać, że obecnie każdy kolejny (o ile w ogóle trafiłby do sprzedaży) mógłby osiągnąć o wiele wyższe kwoty sprzedaży.

2. LEGO Tadż Mahal 10256
Pierwsze wydanie zestawu Tadż Mahal trafiło do sprzedaży w 2008 roku. Liczący niemal 6 tysięcy elementów komplet jako nowy kosztował 1 500 zł, obecnie jest już wycofany z oficjalnej sprzedaży, a ceny na portalach aukcyjnych sięgają 4 000 zł, a w przypadku rynków zagranicznych kwoty te potrafią być nawet kilkukrotnie wyższe.

3. LEGO Titanic 10249
Klockowe odwzorowanie słynnego Titanica to model w skali 1:200, który mierzy aż 135 cm długości. Łączna ilość elementów to aż 9090 klocków. Zaskakująca jest również cena, która wynosi przeszło 4 000 zł.

4. LEGO Old Trafford 10272
Stadion Manchesteru United to propozycja nie tylko dla fanów brytyjskiego klubu piłkarskiego. Obiekt składa się z niemal 3 900 elementów, które zapewniają doskonałe odwzorowanie nie tylko boiska, ale również trybun. Cena zestawu to dziś około 2 tysiące złotych.

5. LEGO Star Wars Gwiazda Śmierci 75159
Zestaw, który ucieszy nie tylko miłośników sagi „Gwiezdne Wojny”. Model składa się z przeszło 4 000 elementów, spośród których część należy do grona ruchomych. Dodatkowo zestaw zawiera dodatkowo również 23 minifigurki będące idealnym odwzorowaniem filmowych postaci. Zestaw stał się na tyle popularny, że pomimo wysokiej ceny stał się hitem sprzedaży. Dziś koszt zakupu tego kompletu sięga nawet 10 tysięcy złotych.

6. LEGO Star Wars AT-AT 75313
Słynny AT-AT przeniesiony do świata klocków LEGO. Zestaw składa się z 6785 elementów, z których powstaje model mierzący ponad 60 cm szerokości i tyleż samo wysokości. Dodatkowo w skład kompletu wchodzi też dziewięć minifigurki rodem z filmów z serii Star Wars. Klockowa edycja AT-AT kosztuje dokładnie 3 999 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.